Nieuws

In vuur en vlam voor vertaalinnovaties: LocWorld49 onthuld

15 juni 2023

Acolad was dit jaar sponsor van en spreker op LocWorld49 en wij zijn echt blij dat het zo'n succes was. Dit bekende evenement voor taal- en vertaalprofessionals vond vorige week plaats in Malmö, Zweden, en liet een blijvende indruk achter op de aanwezigen. Deze bijeenkomst van drie dagen, die plaatsvond van 6 tot en met 8 juni 2023, trok sectorleiders uit de hele wereld aan en vormde een gemeenschappelijke plaats voor de uitwisseling van kennis, waardevolle connecties en een glimp van de toekomst van de sector.

De sessies zorgden voor waardevolle inzichten in het steeds evoluerende landschap van lokalisatie- en vertaaldiensten, waarin werd besproken hoe recente AI-ontwikkelingen de sector vormgeven en hoe deze krachtige tools kunnen zijn om menselijke vertaling naar een volgend niveau te tillen.

Kick-off, Zweedse stijl

Vóór de openingsceremonie van de conference begon ons team de festiviteiten met een traditionele Zweedse Fika. Hierdoor kregen onze genodigden van Warner Bros, Cisco, Dell, Qualtrics, Coupa, Trusted shops en Phrase de gelegenheid om de nationale feestdag van Zweden te vieren in een gezellige setting met traditioneel eten en konden wij onze banden aanhalen en kennis uitwisselen over globalisering en alles wat daarmee te maken heeft.
 

Afstemming van teams voor product- en marketinglokalisatie

Gráinne Maycock, CRO van Acolad, was de host van "Afstemming van teams voor product- en marketinglokalisatie" met Mercedes Krimme en Rose Morgan van Spotify die vertelden over hun strategie voor de afstemming van lokalisatieteams om essentiële product- en marketinginitiatieven te ondersteunen. In de sessie werd benadrukt hoe Spotify zijn lokalisatieteam structureert om productlanceringen te ondersteunen en ontwikkelingskansen te verstrekken en zo succes te waarborgen. Wij kwamen meer te weten over hoe zij hun team verdubbelden om internationale lanceringen te ondersteunen en vooruitgang te bereiken in hun carrière. Je vindt de presentatie hier.
 

Videocontentrevolutie: ontdek de kracht van AI voor de automatische creatie van gelokaliseerde teksten

De Process Innovation Challenge is een spannende wedstrijd waarin innovatie en visie in de lokalisatie- en vertaalsector worden bekroond. Deze uitdaging nodigt pioniers uit om hun baanbrekende ideeën te pitchen voor een publiek van peers en sectorexperts en Frédéric Queudret, CTO van Acolad, ging de uitdaging aan en presenteerde "Videocontentrevolutie: ontdek de kracht van AI voor de automatische creatie van gelokaliseerde teksten".

Frédéric stelde een prototype-innovatie voor die bij iedereen belangstelling wekte en vertelde hoe wij AI gebruiken om een Franse multimediagigant te helpen bij het transformeren van videocontent. De jury, Process Dragons Britta Aagaard, Esther Curiel en Giulia Tarditi, vroeg Frédéric naar echte cases waar deze technologie wordt toegepast en hoe AI wordt gecombineerd met mensen en hoe dit zal evolueren in de nabije toekomst. Je vindt de presentatie hier.
 

Hoe lokalisatie leidt tot meer groei in de entertainmentsector (en omgekeerd)

Gráinne Maycock sprak met lokalisatiedeskundigen van Warner Bros Discovery, Entertainment One/Hasbro en Dell Technologies en kwam te weten waarom lokalisatie leidt tot meer groei in de entertainmentsector en hoe nieuwe technologie een effect heeft op de toename van buitenlandse content.

Zij komen uit een sector die afhankelijk is van lokalisatie en in grote mate vertrouwt op de bekwaamheid om het taalkundige gebruik aan te passen en content voor meerdere platforms te creëren, en vertellen alles over de innovatiefste lokalisatiebenaderingen op het gebied van entertainment via kernprojecten zoals Language Metadata Table (LMT), oorspronkelijk ontworpen om sectorspecifieke uitdagingen aan te pakken maar ondertussen met een grote aanhang in andere sectoren. Je vindt de presentatie hier.
 

Van asielzoeker tot tolk: het succesverhaal van Basel

Tot slot verplaatste Nancy Hähnel, General Manager van Acolad in Nederland, de focus van de AI-wervelwind die de taalsector bestormt, naar een inspirerende presentatie over het succesverhaal van Basel Someh, een professionele tolk die getekend is door de geopolitieke crisis in Syrië en die nu andere asielzoekers helpt via tolken en culturele overbrugging.

De ervaring van Basel toonde de cruciale rol van taal tijdens zijn opmerkelijke reis. De presentatie ging dieper in op het integratieprogramma dat de transitie van Basel ondersteunde en de waardevolle diensten die hij aan de zijde van Acolad verleende aan de Nederlandse overheid. Het verhaal van Basel benadrukte het belang van taal en communicatie in onze onderling verbonden wereld. De aanwezigen waren onder de indruk van zijn veerkracht en de kansen die hierdoor ontstonden. Je vindt de presentatie hier.

 


LocWorld49 in Malmö gaf echt vorm aan de betekenis van samenwerking, innovatie en kennisuitwisseling binnen de sector voor taal- en vertaaldiensten. Dankzij de uitstekende teams, invloedrijke sprekers en inspirerende sessies versterkte het evenement zelfs zijn positie als bijeenkomst bij uitstek voor taalprofessionals

Tot op LocWorld50 in Silicon Valley!

Nieuwsgierig naar de thema's van LocWorld? Plan een bespreking op maat met ons team

Ontdek hoe wij het globaliseringssucces voor klanten over de hele wereld bevorderen.

Laatste nieuws